Aktuality

Viete prečo je energetika cool v každom zmysle tohto slova?

MH Teplárenský holding sa koncom minulého roka po prvý raz aktívne zúčastnil online konferencie „Skills of the Future“, ktorú organizuje Aliancia pre mladých. Celkovo bolo prihlásených viac ako 400 študentov stredných a vysokých škôl.

Okrem úvodnej diskusie zameranej, ako je už z názvu konferencie zrejmé, na tému „Budúcnosť je tvoja, priprav sa na ňu“ o tom aké zručnosti potrebujete, aby ste boli v budúcnosti úspešní na pracovnom trhu, sa konali viaceré prednášky v jednotlivých tematicky zameraných miestnostiach: Digital, Green, HR. Naša riaditeľka pre ľudské zdroje Dana Miňová mala prednášku v rámci HR, a to o tom prečo je práca v teplárenstve naozaj COOL, s názvom: „U nás ti energia chýbať nebude. Zn. Len pre odvážnych“.

Cieľom bolo nielen predstaviť našu firmu mladým ľuďom, ale ukázať im, že výroba tepla, teplej vody aj chladu, ktoré sú naším core businessom sú zaujímavé aj pre nich. Našou ambíciou je stať sa vlajkovou loďou v energetických službách a byť prvou voľbou (pre všetkých). Aj pre tých, ktorí majú pozitívnu energiu a odvahu skúsiť sa plaviť s nami.

U nás ti energia chýbať nebude. Zn. Len pre odvážnych
U nás ti energia chýbať nebude. Zn. Len pre odvážnych

A prečo je dôležité vedieť aké skills budú mladí potrebovať v budúcnosti?

Lebo ak ste mladý a na začiatku svojej kariéry, ľahšie sa vám štartuje, keď máte čo najviac informácií. A my sa o ne radi podelíme, lebo aj o tom je náš program Skúsenosť vs Mladosť.

A prečo to robíme?

Lebo mladí ľudia sú naša budúcnosť a my v tom vidíme zmysel. Aj vďaka našej prezentácii mohli vidieť, že energetika je „cool really cool“, lebo to okrem iného znamená budúcnosť, stabilitu a tie najmodernejšie technológie.

Ak by ste si chceli pozrieť ako vyzerala konferencia, tu nájdete záznamy.

Úvodná časť

Workshopy

PPT na stiahnutie