Aktuality

V 2. ročníku dvojnásobne viac škôl

MH Teplárenský holding (MHTH) úspešne ukončil vzdelávacie súťaže, v rámci 2. ročníka programu „Skúsenosť vs Mladosť“, určené pre základné a stredné školy. Celkovo sa do súťaží prihlásilo dvojnásobne viac škôl ako vlani, aktívne sa ich zapojila necelá tridsiatka. Hlasovaní o Cenu verejnosti sa zúčastnilo 1 400 návštevníkov tejto web stránky.

Témou výzvy pre základné školy bola tento rok „Cesta tepla“, pričom na slávnostnom udeľovaní ocenení v MHTH závode v Košiciach sa stretli žiaci 5 tímov, ktoré postúpili do druhého kola.

Výsledky ZŠ:

1. miesto: Parťáci s.r.o., ZŠ Staničná, Košice

2. miesto: Snehulienky, ZŠ Bernolákova, Košice

3. miesto: Oppenheimeri, ZŠ Kežmarská, Košice

Cena verejnosti: Parťáci s.r.o, ZŠ Staničná, Košice

Cena zamestnancov MHTH: Parťáci s.r.o, ZŠ Staničná, Košice

Najlepší učiteľ: RNDr. Eva Halászová zo ZŠ Bernolákova, Košice

Najlepšia škola: ZŠ Bernolákova, Košice

Stredoškoláci dostali výzvu zistiť, čo je to odpadové teplo a navrhnúť ako je možné ho čo najefektívnejšie využiť  pri výrobe tepla teraz aj v budúcnosti, inšpirovať sa mohli aj v zahraničí.

Výsledky SŠ:

  1. miesto: Cuculus, SOŠ technická, Kukučínova, Košice
  2. miesto: ECOGIRLS, SOŠ beauty služieb Gemerská, Košice
  3. miesto: Re-energo, SOŠ informačných technológií Ostrovského, Košice

Cena verejnosti: EKOLAR, Spojená škola, Sečovce

Cena zamestnancov: Cuculus, SOŠ technická, Kukučínova, Košice

Najlepšia škola: SOŠ technická, Kukučínova, Košice

Najlepší učiteľ: Mgr. Mária Iványiová, Gymnázium Varšavská, Žilina

Tento rok udelil špeciálne ocenenie aj náš partner Junior Achievement Slovensko.
Tento rok udelil špeciálne ocenenie aj náš partner Junior Achievement Slovensko.

„Chceme, aby účastníci našich súťaží venovali čas hľadaniu riešení, spolupráci, diskusii, aby si zistili informácie z oblasti, ktorá sa nás všetkých týka, a predsa o nej vieme tak málo – výrobe tepla. Tento rok vyhrali stredoškoláci s nápadom ako nabíjať mobily vďaka teplu zo žehličky. Poviete si „taká blbosť“, ale my nechceme jadrovú fyziku, chceme riešenia, ktoré zjednodušia život. Zo základných škôl vyhrali školáci, ktorí boli vlani druhí. Tento rok sa „hecli“ a bolo evidentné, že na projekte pracovali priebežne a nenechali si ho na poslednú chvíľu. Navyše, projekt s hrdosťou odprezentovali aj spolužiakom z nižších ročníkov. Investovaný čas sa im vyplatil a okrem hlavnej výhry získali aj Cenu verejnosti a Cenu zamestnancov,“ uviedla, pri príležitosti vyhodnotenia, Viera Pošíková, odborná garantka programu Skúsenosť vs. Mladosť.