Aktuality

Prečo u nás pracovať?

Možno si povieš, že to nie je pre teba. Že štátna firma nemôže byť odvážna, sexi a fresh. O dôvodoch prečo to tak nie je sa s našou kolegyňou Vierou Pošíkovou porozprávali na Nexteria blogu.

A my z tohto rozhovoru vyberáme:

Prečo by mali mladí ľudia prísť k Vám pracovať? Čo je to Vaše prečo? 

Nájdete tu veľa ľudí, ktorí svoju prácu robia naozaj dobre, sú to skutoční odborníci vo svojej oblasti a ešte pracujú aj s plným nasadením, plnou vážnosťou a chuťou. MHTH v sebe spája stabilitu a chuť posúvať veci vpred cez nové unikátne projekty a technológie. Budete mať možnosť participovať na inovatívnych projektoch a ak sa chcete učiť, stať sa expertom, skúsení kolegovia sa radi podelia o svoje skúsenosti. Nehovoriac o tom, že do rozvoja našich zamestnancov investujeme, lebo chceme s týmto rýchlym svetom držať krok.

Aké soft skills sa uplatňujú vo vašej organizácii a čo by mal mladý človek vedieť, keď ide k Vám na pohovor? Na čom Vám záleží? 

V prvom rade by mal mať chuť učiť sa nové veci a byť zvedavý. Ideálne je, keď má záujem o technický smer a energetiku, určite u nás využije analytické myslenie, komunikačné zručnosti i kreativitu. Je pre nás dôležité, aby bol kandidát korektný, otvorený, proaktívny a mal tímového ducha. Určite očakávame, že si pozrie, kto sme, čomu sa venujeme, lebo to práve svedčí o jeho záujme. A ak sa nájde našich hodnotách, radi budeme hľadať možnosti spolupráce. 

Ak všetci odídeme, ako bude vyzerať naša krajina?
Ak všetci odídeme, ako bude vyzerať naša krajina?

Určite ste zachytili tému odlivu mozgov. Prečo by mladí ľudia mali zostať na Slovensku, resp. prečo by sa mali chcieť vrátiť a ideálne – prečo práve k Vám?

Ak všetci odídeme, ako bude vyzerať naša krajina o 10, 20, či 100 rokov? V prvom rade by sme si mohli každý položiť túto otázku a sám za seba si odpovedať, či mi záleží na smerovaní našej krajiny. Ak áno, druhá otázka je, ako chcem JA prispieť ja ako jednotlivec, čomu sa chcem venovať. Na Slovensku žijú rovnako šikovní ľudia ako v zahraničí, vznikajú tu krásne projekty, možnosti sú, hľadajte ich a určite nájdete miesto pre seba aj na Slovensku. Ak sa chcete pozrieť vonku, jasné, choďte, veď spoznávať svet je v mnohých ohľadoch obohacujúce. V MHTH chceme prinášať svetové riešenia aj na Slovensko, byť prvými nielen v oblasti energetiky, čo je náš core biznis, ale sledovať a určovať trendy aj v iných oblastiach našej firmy, v IT, obchode, financiách, či HR. Radi ukážeme, že aj štátna firma môže byť moderná, transparentná a určovať trendy a navyše s ľuďmi, ktorí sú slušní, féroví a popri práci sa vedia spolu aj zasmiať.

Celý rozhovor si môžete prečítať tu:

Poď pracovať aj ty do štátnej firmy! Tu sú dôvody