Aktuality

Po prvý raz na JobFórum

V tomto roku sme sa po prvý raz aktívne zúčastnili kariérneho podujatia JobFórum na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. A boli sme milo prekvapení, nielen záujmom študentov, ale aj perfektnou organizáciou celého podujatia.

Ako jediná spoločnosť zameraná na energetiku sme lákali najmä študentov so zameraním „energetik“, no máme čo ponúknuť aj tým, ktorí študujú automatizáciu, mechatroniku a ďalšie odbory. Veríme, že sme zaujali piatakov, ktorí budú čoskoro hľadať svoje uplatnenie, ale aj prvákov, ktorým sme predstavili ponuku praxí a témy bakalárskych a diplomových prác.

Podľa ohlasov bola prednáška našej kolegyne Vierky Pošíkovej plná energie a vyžarovalo z nej nadšenie a nákazlivé zanietenie.

„Opäť som raz žasla nad otázkami mladých ľudí, nad tým, na čom všetkom participujú, aké projekty robia na škole a že majú záujem o skúsenosti z praxe. Mne sa páči, aj keď otvorene povedia, neviem. Páči sa mi to vtedy, keď zároveň dodajú – chcel by som vedieť, lebo škola mi ponúka toto a ja viem, že za tým sa skrýva viac. Ja som videla a vnímala záujem a chuť. Páči sa mi to, lebo každý sme niekde začínali, nikto z nás učený z neba nespadol a už Platón povedal, že najdôležitejšia časť práce je začiatok,“ poznamenala Vierka.

U nás majú mladí ľudia zelenú. O skúsenosti a vedomosti sa podelia skúsení kolegovia z fachu na praxi (pre SŠ alebo VŠ), pri písaní diplomoviek, rigoróznych prác a rôznych projektov. Prečo? Lebo každý zamestnávateľ chce skúsených nových mladých kolegov, a tie skúsenosti potrebujú mladí niekde získať.

Veríme, že obdobný úspech budeme mať aj na ďalších kariérnych podujatiach, na ktoré sa v tomto roku chystáme.